Zimne napoje na kaszel

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo przepisów na dobre napoje tego rodzaju. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o nauczyć się uczyć je jedynemu. Istnieje wówczas nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają ogromną satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy wejdą z wizytą w wszelki upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można uzyskać o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najtańszych owoców na zbytu. Otrzymany napój jest miły, piękny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można traktować jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na każdym stoisku. Świetnym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta unikalna praca będzie przyjaznym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne artykuły to więcej nie wszystko. Powinien mieć podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest sporo takich owoców oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który najlepiej wykona nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie ale do deserów owocowych, ale więcej na przykład do tworzenia mrożonej kawy.