Zarzadzanie kapitalem ludzkim test

Zarządzanie kapitałami dobrymi jest ciężką dziedziną. Brak wiedzy w niniejszym dziale doprowadził już niejedną firmę do końca. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem dobrym jest właśnie istotne?

Człowiek musi poczuć się dużo w korporacji Przede każdym chodzi się zastanowić, czym oczywiście rzeczywiście jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy są błędne przeświadczenie, iż zarządzanie kapitałem ludzkim to nic dziwnego jak manipulacja. Fakt istnieje zawsze taka, że sztuką tej dziedziny sklepu jest przede wszystkim doprowadzenie do ostatniego, aby pracownik czuł się tak w znanej firmie. Jak powiedział Andrew Carnegie, przemysłowiec będący swego czasu jednym z najdroższych wszystkich na świecie: „ludzie robią za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli okażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i nagród W pracy zarządzanie kapitałem ludzkim liczy na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Chodzi przede każdym o to, żeby pracownik dobrze czuł się w lokalnej firmie, ponieważ wtedy często z niego będzie zależała sprzedaż, sztuka i dochody. Należy zrozumieć, że swój sklep komponuje się z ludzi, jacy są niczym organy w ciele człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie rzeczywiście być. Należy też zrozumieć, że przyczyną nie są tylko premie gotówkowe (które właśnie są potrzebne, doprowadzają do większego przywiązania człowieka do naszej firmy), ale również premie słowne. Dobrym stylem jest chwalenie pracownika za dobrze wykonaną pracę, odnoszenie się do niego z szacunkiem i przyjaźnią. Z kolejnej jednak strony powinniśmy wiedzieć, że mamy prawo wytknąć błąd osobie, która nie wykonuje dobrze swoich celów, żebym w konsekwencji, jeżeli nasze ostrzeżenia nie pomogły, rozwiązać ją i uznać bardziej doświadczonego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w pracy Pracowałam kiedyś w firmy, z której wcześniej uwolniła się pewna kobieta. Powód rozwiązania stanowił nadzwyczaj funkcjonalny – nie czuła się dobrze w firmie, miała doświadczenie, że pan nie kojarzy się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał mniemania o dobrym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że posiadała wysokie kwalifikacje, dostała pozycję na odpowiednim zatrudnieniu w konkurencyjnej firmie. A teraz prawie miesiąca później prezes zaczął do niej wydzwaniać z potrzebą o powrót do pracy oraz obietnicami większych zysków. I wiecie co uczyniła ta kobieta? Odmówiła, ponieważ w obecnej nazwie atmosfera była o wiele lepsza, i ona odczuwała się tam lepiej. Podsumowując, sposobem na ciekawe gospodarowanie zasobami ludzkimi jest nie tylko oferowanie premii, lecz jednocześnie umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w akcji, bo szczęśliwy pracownik pracuje lepiej.