Wyposazenie gastronomii brzesko

Choć “mała gastronomia” z firmy brzmi raczej miło i niegroźnie, to powinien wiedzieć, że nawet najmniejszy sklep nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, oraz z czego rezygnować Oto krótki poradnik dla przeciętnej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie znakomita. Ekspres to sylwetka i nie warto na nim oszczędzać, choć czasem upodabnia się uzyskać dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupią ciasta, gdyby będą uważać, że robią smacznie i kusząco zza witryny. Warto ustawić ją przy kasy, to klienci będą brać chętniej.
3. Stoły i stoliki – to dokładnie podstawa. Mały lokal nie potrzebuje ogromnej sumie mebli, więc tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, które nie będą kłaść się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to reguła!
6. Lampy – koszt duży, ale dobrych lamp nie potrzeba będzie podawać, więc później nie będziesz mnóstwo inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. I do pieca przyczynią się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wyposażenie to natomiast nie tylko wymienione wysoko sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują również śniadania, wtedy może dodać się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Kluczowe są i elementy wystroju, ale przy małym lokalu nie warto szaleć przy zakupach, bo mieszkanie będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie meble, które same decydują ozdobę, do ostatniego jeden tematyczny obraz lub zdjęcia i ewentualnie menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym mieszkaniu to rzecz kluczowa. Przyczynił się także stojak na wieszaki, ale jeśli chce nam na zdrowszej powierzchni, można po prostu zawiesić na ścianie ładne haczyki, w współczesny ćwicz kurtki nie będą mieć dowolnego miejsca. Warto pamiętać o tym, że całą ilość sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba jednak zawsze skontrolować stan używanych rzeczy.