Uzaleznienie od internetu konspekt

Komputer stawał się praktycznie integralną częścią ludzkiego życia. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej podnoszony jest problem związania, szczególnie młodych dziewczyn, nie właśnie z gier komputerowych, lecz jednocześnie ogólnie z życia online.

Jeśli rodzina nie zauważy pierwszych objawów uzależnienia, może objawić się, że w jednym elemencie niezbędne jest zaczerpnięcie spośród radzie specjalisty. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy uzależnienie przybierze skrajną formę - młoda osoba całkowicie przestaje opuszczać pokój oraz nie chce nikogo wpuścić. Terapia szokowa nie istnieje w takim wypadku wskazana. Ekspert w takim wypadku próbuje uzyskać zaufanie pacjenta poprzez komunikowanie się z nim przez internet. Stopniowo namawia skłonnego do wyjścia ze własnego pokoju. Terapia nie jest dobra w takich wypadkach, więc warto zrobić, by leczenie uzależnienia od komputera wcale nie było obowiązkowe.

Zdrowe korzystanie z internetu - w stałych godzinach zaś w stałym celu pozwala odzyskać kontrolę nad czasem. Warto monitorować czas spędzany przed komputerem, gdyż istnieje wówczas narzędzie, które potrafi całkowicie pochłonąć uwagę użytkownika. Potrzebne jest i bycie czasu z żywymi ludźmi - poza siecią internetową.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że siecioholizm nie różni się daleko od innych rodzajów psychicznych uzależnień. Stopniowe zmniejszanie czasu przed komputerem a dużo skuteczne jego użytkowanie pozwala odzyskać opiekę nad własnym mieszkaniem.

Warto również pamiętać o tym, że takie uzależnienie często jest konsekwencją tematów w tworzeniu relacji z kolejnymi ludźmi. Świat wirtualny, w którym zatrudniony jest anonimowy, powtarza się to bardzo atrakcyjni. Bez pomocy specjalisty prawdopodobnie żyć trudno poradzić sobie z emocjami, zatem nie należy wstydzić się prosić o pomoc. Źródło: gabinetyszansa.pl