Urzadzenie diagnostyczne gutmann

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo łatwe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop natomiast jego skorzystanie

Kolposkop zajmuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w sensie wykrycia zmian, jakie potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności z jego rodzaju.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i analizowanie go na specjalnym ekranie, a też pisanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy również do końców przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.