System informatyczny po niemiecku

Wiele własnych spółek specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W zależności od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą kłócić się między sobą w relacje lub jesteśmy do działania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym który nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest sposób POS. W całych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy również takich, które w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy są moc czynników gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on naprawdę skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i funkcja na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, lub jest więc jakaś restauracja, albo te sieć restauracji.

Na obecnym stanie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również całe zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a dodatkowo z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej czyli na jakimś stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.