Strona firmowa na facebooku cena

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze momenty życia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje obecne dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w właściwym kierunku oraz także w efektowny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo szybko, praktycznie z dnia na doba, i pierwsze bicie serduszka jest dodatkowe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na wstępu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest wówczas bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), że będzie bogata je ustalić w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie jednak za malutkie, by docenić jego dobry rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny moment – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Istniał toż wtedy znak dla kształtującego się organizmu dziecka, że znowu nie kolej na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na ważnym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte właśnie w czasie porodu. Z tego składnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.