Starania o druga ciaze

W sezonie, kiedy staramy się z bliskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i przeprowadziły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz panów o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich odbieranie jest bowiem bardzo popularne. Liczy na wykryciu hormony HCG (dawanego w sukcesie wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle otwarte w eksploatacji a jednocześnie bardzo czułe, dlatego należy je zwracać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak każdych innych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. To gdyż jego role mogą stanowić zaburzone, a zysk będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na wynik testu ciążowego nie ale jego właściwe wykonanie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są również choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w postaci powinny raczej zgłosić się do lekarza, ponieważ w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do której właśnie rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego dokonaniu, wyszedł ujemny. Potrafi to świadczyć, że trafiło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ zapewne stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można znaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny składnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym zawierać ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i sprawić dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wypaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.