Rozwoj ciazy w 10 tygodniu

Pierwsze rzuty ciąży są dla dziecka najważniejsze. To bowiem rozwijają się wszelkie narządy i funkcje życiowe, w dalszych miesiącach stanu innego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic więc dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, aby w szczególności w obecnych pierwszych momentach swojego wyglądu błogosławionego bardzo o siebie dbały, starały się nie zachorować dodatkowo nie leczyć silnymi lekami, które mogłyby spowodować silne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że pochodzenie z budynku przez 9 miesięcy jest złe, a katar i przeziębienie, zwłaszcza w stanie przesilenia a ponadto z inicjatyw silnych zmian hormonalnych w układzie kobiety, jest praktycznie niemożliwy do usunięcia.

Przede wszystkim, nie należy zachodzić w panikę, kiedy zauważymy, że bierze nas katar podczas ciąży. Z prostym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma konieczności interwencji lekarza. Jednak należy pamiętać o tym, że stosowanie środków w pierwszych czterech miesiącach chce jest daleko niewskazane. W takiej rzeczy warto to zaufać starym, skutecznym sposobom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (pomimo tego, że ekstremalnie niedobry) w niczym nie zaszkodzi płodowi, i nam dodatkowo pomoże, a przeziębienie minie w procesie tygodnia.

Z nowej natomiast strony, w czasie przeziębienia w ciąży należy zachowywać się o dużo mocno niż w przebiegu przeziębienia przed ciążą. Bo o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, właśnie z zapaleniem płuc (o które znacznie chętnie kiedy nasza siłę jest mocno ograniczona przez wymieniający się nastrój i hormony) będzie teraz trudniej.

Jeśli zaś idzie o uciążliwy katar podczas ciąży, bardzo atrakcyjnym wyjściem będzie stworzenie inhalacji z wody z dodatkiem soli kuchennej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, aby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz również zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, ale bardziej pożądane będzie wyposażenie się w ostatnie zbudowane z inicjatywą o dzieciach, bo są o wiele lepsze. Jednak dbaj o tym, aby nie łączyć ich dłużej niż 3 dni.