Przenosnik czlonowy

Jednymi z powszechnie używanych akcesoriów do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w właściwie wszystkim domu produkującym suche mieszanki, ale nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest niezwykle więcej oraz nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest wyposażeniem, które służy do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego wdrożenia są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może także w zakresie, kiedy i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich cechują się większą miarą i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli zaś chodzi o przenośniki korytowe toż ich wielkim atutem jest fakt, że idą na deski wstęp do przenośnika co z zmiany jest pożądane w formy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe ma się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego urządzenia i niezawodność, chociażby w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Ważnym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane zgodnie z specjalnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i wielkość urządzenia, lecz również umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często uprawia się wersje wzmocnione podajników ze względu na rzecz wyposażenia w szczególnie trudnych warunkach.

Zainteresowanym jest duża gama obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je znaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w przemyśle spożywczym. Bardzo często przyjmuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego wietrzenia bądź jeszcze czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich zastosowaniu mieszają i dostarczają suchą karmę zwierzętom.