Pojemniki prozniowe mango

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i wyposażenia do pakowania dostosowywane są także do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe akcesorium do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo i wykorzystuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W sukcesu pojemników najczęściej grane są specjalne pompki ręczne, które dają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia leczenia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Stanowią one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego można je zwracać zarówno do zamykania butelek z winem, jak oraz do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino zapewne żyć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku mogą być ponad dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w relacje od rodzaju wyrobu oraz od miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne istnieć przestrzegane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, że nie mają one zbyt wielkiej przestrzeni.