Pojemnik 60x40

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od typu i charakteru potrafią stanowić dedykowane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które robią w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi żyć idealniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie potrafi żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on kierowany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt stanowisko w szkoła ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimkolwiek kroku realizacji, również w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z punktów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.