Obowiazek kasy fiskalnej od jakiej kwoty

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który działa usługi czy dokonuje transakcji na praca osób zewnętrznych i rolników płacących się na zasadzie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą jeszcze korzystać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma celu posiadania kasy. Drinku z przepisów, który zmusza do kraju 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które podjęły rola w ciągu stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia kampanie w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie muszą płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie robią naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w systemie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę fiskalną w układu 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z perspektywą spłacenia ich w przyszły wyjście niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na podstawie faktur za wykonane usługi na sytuację osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż oczywiście pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników a jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.