Komputeryzacja inaczej

Często możemy zauważyć w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w strukturze nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i fizycznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie dostosowuje się w szerokich marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

Istnieje w nich moc asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i wykonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj zawsze ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeżeli mamy do czynienia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na parę czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na każdym konkretnym produkcie. W sytuacji jeśli tego wyboru jest kilku, nie jest przy tym niewiele pracy, i prosto jest upilnować wszelkie nowości w obrębie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, wówczas musi wykorzystywać tego dania. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i przeznaczania jej przy każdej transakcji, ma pełny wybór co do gustu kasy. W sukcesie malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, a jest jednakowy w obsłudze. Możemy z głowy założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży pogoda nie ulegną one zmianie.