Kolposkopia w ktorym dniu cyklu

Kolposkop to niezmienione urządzenie, które jest wszechstronnie używane w obrębie wykonywania badań połączonych z patologiami szyjki macicy. Jest do badań cytologicznych rozmazów pochwowo-szyjkowych.

Obecnie wszystkie kolposkopy są światłe i praktyczne w użyciu. Jest możliwość trwałej archiwizacji dynamicznych obrazów, które ogląda się w urządzeniu. Nowoczesna elektronika i pantografy dają szansa wykonywania delikatnych ruchów w każdej dziedzinie, dzięki czemu badanie kolposkopowe jest mocno prostsze oraz niezwykle udane. Zdecydowana większość przykładów jest wyposażona w celi cyfrowe, dzięki którym można archiwizować przebieg badania. Zapis że stanowić forma kolpofotografii, archiwizacji cyfrowej na nośnikach internetowych lub osoba zapisu video.
Pokazuje się na kilka istotnych cech, jakimi winien się odznaczać doskonałej jakości kolposkop. Przede każdym wymaga istnieć urządzeniem najdoskonalszej klasie. Musi dawać dobrą kondycja obrazu, wyraźne zdjęcia i filmy także pragnie być zaopatrzony w oprogramowanie specjalistyczne, dzięki któremu będzie ważna dokonać dokładnej analizy zebranego materiału wizualnego. Ma się i jak najdłuższa pewność urządzenia.
Układ optyczny doskonałej form kolposkopu zazwyczaj bazuje na soczewkach niemieckiej produkcji. Układ optyczny winien być również wyposażony w kilka sposobów przybliżania. Najlepsze modele umożliwiają 20-krotne przybliżenie. Przy wyborze kolposkopu należy także zwrócić uwagę na teren ogniskowania oraz zakres ustawiania ostrości. Im ogromniejszy, tym dużo.
Najlepsze urządzenia pragną być wyposażone w ramię pantografu, które zapewni prosty i dokładny trend w jakiejkolwiek możliwej płaszczyźnie. Ramię powinno być urządzone w drogę blokady, dzięki czemu będzie je ważna pominąć skierowane we wskazanym kierunku.