Kasa fiskalna historia

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezwykle aktualnym również dla menedżerowie i dla klienta. Ci ważni mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci drudzy powinni za wszystkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na rachunki nie zwraca większej uwagi, co w moc przykładach może liczyć przykre konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych i w których okolicznościach mogą się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców sytuacja jest względnie prosta. Kopie paragonów powinni oni ukrywać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu przypadkach może liczyć wyjątkowe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i wiemy, w jaki styl odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wielu zyskać. Mówi to przede całym obecnych rzeczy, w których zależymy zareklamować kupiony towar lub przekazać go również wziąć swe pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon jest nam działać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy połączone spośród nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo zapewnia nam aż 24 miesiące na znalezienie decyzji oraz na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, gdyby nie będziemy potrafić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im ważniejsza zaleta reklamowanego towaru, tym dłuższa strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy też o tym, by dokumenty takie przechowywać w dobrzy środek. Możemy przygotować koperty, w których będziemy przechowywać paragony w pór chronologicznej, możemy pozostawić na ten obowiązek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający wykonane przez nas sprawy był przechowywany tak długo, jak długo może iść się podstawą do złożenia reklamacji.