Ewidencja faktur sprzedazy

Bardzo duży rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, które nie tylko idą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale również ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, idą na całkowitą kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, potrafią one i współpracować z pełnym szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do tanio dużo delikatnych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty także pamiętają tak złożoną konstrukcję.

Które posiadamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa sposoby kas cechuje kilku własny zakres możliwości, który jest pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak szybko, kasy ERC trzymają w kontaktu do kas POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i organizacji, a także przedstawiają się ograniczoną myślą i wgranym na stałe oprogramowaniem. Istotna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a więc po paru latach użytkowania, nie jest już na niej znaczenia i łatwo dodaje się do wymiany. Jest coraz jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy nadzieję podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w współczesnym wyjątkowo komputer, nie jest możliwe poprowadzenie sprzedaży z stanu programu komputerowego – do tego niezbędna jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o małych kształtach oraz z niskim zakresem funkcji. Stanowią wówczas dania przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią nieco dużo, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a też czytnik kodów także w niniejszy sposób trochę zastąpić ich konfigurację. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich jest dużo miejsc kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, jakie są dobrane do ewidencjonowania obrotów, a ponadto realizacji kilku innych funkcji, które są połączone z magazynowaniem towarów, a oraz ich sprzedażą.