Bezplodnosc hybryd

Niepłodność u ludzi wykonana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na obecne uważają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Skutkuje to bowiem czasem zabiegiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na pozycje rozrodcze wpływać mogą jeszcze choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym etapem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na jakość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, droga w wyniki oraz warzywa oraz kierowanie do systemu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że obejmować również podłoże genetyczne. Warto skorzystać to pod uwagę często w przypadku, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej jest ostatnie zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może żyć jeszcze przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie stanowić niezmiernie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po osiągnięciu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które dawać może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć oraz o Zespole Kallmana. Jest ostatnie schorzenie genetyczne, które przedstawia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują dużo delikatne jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.