Badania profilaktyczne rozporzadzenie

przepustnice motylkowe

Objawy ciąży są różne. Dają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Są również symptomy, które w podstawie są podobne dla ludziach kobiet. Stosuje się do to opuchnięć stóp i rąk (szczególnie w terminie lata), krwawienia dziąseł albo same zgaga w ciąży. I o ile w bezpośrednim okresie nie cierpieliśmy z ostatnim tematu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, tak w okresie ciąży obawiamy się przyjmować jakieś leki, pamiętając, iż w centralnych miesiącach ciąży każdy dodatkowy lek negatywnie wpływa na dobry rozwój dziecka. Jak dlatego w pewny i łagodny sposób poradzić sobie z tą złą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Stanowi to przyczyna progesteronu, który planuje śluzówkę macicy na przyjęcie zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym ale ma więcej swoje szkodliwe działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega to na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która normalnie powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, staje się wypychana przez poprawiającą się macicę i dociera z powrotem do przełyku. I rzeczywiście to tworzy zgagę, czyli pieczenie w gardle a za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, a czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w obecnym przypadku gdy wysoce ważna używać zabiegi na zgagę dostępne bez recepty w aptece. Należy tylko popatrzyć na reklamie, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany typ leków jest możliwy do stosowania także przez kobiety w ciąży. A w przypadku niechęci do tego sposobie leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych sposobów na konfrontację ze zgagą. Tak dlatego, skutecznie zmniejszają objawy zgagi imbir (tak samo w sukcesie ciasteczek imbirowych, kiedy również herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. I dobrą metodą istnieje również picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na materiały, których odstawienie pomoże w przeciwdziałaniu powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, zielone i silne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy